Real House Apartments | APIE VILNIŲ
15791
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15791,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
isrinkti-geriausiais-01-01

APIE VILNIŲ

Sveiki atvykę į Lietuvos sostinę VILNIŲ. Sostinės statusas šiam miestui prie Neries ir Vilnelės upių santakos suteiktas nuo 1323 metų, kai Lietuvos Didysis Kunigaikštis Gediminas savo laiškuose, adresuotuose Vakarų Europos pirkliams ir amatininkams, kvietė juos įsikurti „sostinėje Vilniuje”.

Vilnius yra didžiausias šalies miestas, ekonomikos ir politikos centras. Sostinėje gyvena apie 0,5 mln. gyventojų. Vilnius užima 392 kv.km plotą Tik penktadalis miesto yra užstatyta, likusi dalis – tai želdiniai ir vandenys. Dėl to, ne veltui Vilnius vadinamas viena „žaliausių“ sostinių Europoje. Vilniaus istorinis centras, jo senamiestis, yra vienas didžiausių Rytų Europoje (360 ha) ir čia susitelkęs vertingiausias sostinės istorijos ir kultūros paveldas.

Senamiesčio pastatai – jų apie 1,5 tūkstančio yra išlikę iš įvairių amžių, čia persipina visi Europos architektūros stiliai. Nors Vilnius vadinamas baroko miestu, čia rasite ir gotikos, renesanso, klasicizmo bei jugendstiliaus epochų pastatų. Pagrindiniai miesto akcentai, simbolizuojantys Lietuvos sostinę, yra Gedimino pilis ir Arkikatedros aikštė. Dėl savo unikalumo 1994 metais Vilniaus senamiestis buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąrašą.

REZERVUOTI APARTAMENTĄ

Vėlyvas įsiregistravimas yra įmanomas,
tačiau yra privalu susisiekti su administracija iš anksto.